ECS-SR1-3.58-A-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-SR1-3.58-A-TR
Manufacturer/Brand:
ECS Inc. International
Part of Description:
CERAMIC RES 3.5800MHZ SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Resonators
Capacitance :
Features :
Frequency :
3.58 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.071" (1.80mm)
Impedance :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Package / Case :
2-SMD, Non-Standard
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.295" L x 0.130" W (7.50mm x 3.30mm)