CN40M00000S008
- Manufacturer Part Number:
- CN40M00000S008
- Manufacturer/Brand:
- TGS
- Part of Description:
- CERAMIC RES 40MHz 8pF SMD2520
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TGS
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- 8 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 40 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.3%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.047" (1.20mm)
- Impedance :
- 60 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 3-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)