CSTCR7M28G55B-R0
Manufacturer Part Number:
CSTCR7M28G55B-R0
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
CERAMIC RES 7.2800MHZ 33PF SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Capacitance :
33 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
7.28 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.047" (1.19mm)
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)