CN27M00000S008
Manufacturer Part Number:
CN27M00000S008
Manufacturer/Brand:
TGS
Part of Description:
CERAMIC RES 27MHz 8pF SMD2520
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
TGS
Product Category :
Resonators
Capacitance :
8 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.047" (1.20mm)
Impedance :
60 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)