HCPL-263L-500E
Manufacturer Part Number:
HCPL-263L-500E
Manufacturer/Brand:
Broadcom
Part of Description:
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Broadcom
Product Category :
Logic Output Optoisolators
Common Mode Transient Immunity (Min) :
10kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
15mA
Current - Output / Channel :
50 mA
Data Rate :
15MBd
Input Type :
DC
Inputs - Side 1/Side 2 :
2/0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Open Collector, Schottky Clamped
Package / Case :
8-SMD, Gull Wing
Product Status :
Active
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
75ns, 75ns
Rise / Fall Time (Typ) :
24ns, 10ns
Supplier Device Package :
8-DIP Gull Wing
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Isolation :
3750Vrms
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V