PS2503L-4-A
Manufacturer Part Number:
PS2503L-4-A
Part of Description:
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - DC Forward (If) (Max) :
80 mA
Current - Output / Channel :
30mA
Current Transfer Ratio (Max) :
400% @ 1mA
Current Transfer Ratio (Min) :
100% @ 1mA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
16-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package :
16-SMD
Turn On / Turn Off Time (Typ) :
Vce Saturation (Max) :
250mV
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.1V
Voltage - Output (Max) :
40V