LPV321M5X-NS
Manufacturer Part Number:
LPV321M5X-NS
Manufacturer/Brand:
National Semiconductor
Part of Description:
OPERATIONAL AMPLIFIER
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
National Semiconductor
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
2 nA
Current - Output / Channel :
Current - Supply :
9µA
Gain Bandwidth Product :
152 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Active
Slew Rate :
0.1V/µs
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input Offset :
1.5 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
5 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2.7 V