MD130S16M3
- Manufacturer Part Number:
- MD130S16M3
- Manufacturer/Brand:
- YANGJIE
- Part of Description:
- Diodes - Bridge Rectifiers M3 13
- Stock Condition:
- 600
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- YANGJIE
- Current - Average Rectified (Io) :
- 130 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 300 µA @ 1600 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Module
- Supplier Device Package :
- M3
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.8 V @ 300 A
- Voltage - Peak Reverse (Max) :
- 1.6 kV