V15KM150C-M3/H
Manufacturer Part Number:
V15KM150C-M3/H
Manufacturer/Brand:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part of Description:
15A, 150V, FLATPAK TRENCH SKY RE
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Product Category :
Diode Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
3.7A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
300 µA @ 150 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 175°C
Package / Case :
8-PowerTDFN
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
FlatPAK (5x6)
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.08 V @ 7.5 A