BAS70-05E6433
Manufacturer Part Number:
BAS70-05E6433
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
SCHOTTKY DIODE - HIGH SPEED SWIT
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Diode Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
70mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 50 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
100 ps
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
PG-SOT23
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 15 mA
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
BAS70 Diotec Semiconductor 3,000 DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23-3
BAS70 YANGJIE 300,000 DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23
BAS70 Good-Ark Semiconductor 7,734 DIODE, SCHOTTKY, 70MA, 70V, SOT-
BAS70 RFG Taiwan Semiconductor 24 DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23
BAS70,215 Nexperia 111,762 DIODE SCHOTTKY 70V 70MA TO236AB
BAS70,235 Nexperia 9,990 DIODE SCHOTTKY 70V 70MA TO236AB
BAS70,235 NXP Semiconductors 269,069 DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23