BAV70HYFHT116
Manufacturer Part Number:
BAV70HYFHT116
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
HIGH SPEED SWITCHING, 80V, 215MA
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Diode Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
125mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 80 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
4 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SOT-23
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.25 V @ 150 mA
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
BAV70 SMC Diode Solutions 45,309 DIODE ARRAY GP 75V 150MA SOT23
BAV70 Fairchild Semiconductor 153,513 RECTIFIER DIODE, 2 ELEMENT, 0.2A
BAV70 Rectron USA 9,130 DUAL SWITCHING DIODE COM CATHOD
BAV70 Infineon Technologies 125,566 HIGH SPEED SWITCHING DIODE
BAV70 Diotec Semiconductor 6,645 DIODE SOT-23 100V 0.21A 4NS
BAV70 YANGJIE 7,466 GEN PURP DIODE 75V 0.15A SOT-23
BAV70 Good-Ark Semiconductor 5,387 DIODE, SWITCHING, 200MA, 70V, SO
BAV70 YANGJIE 300,000 SOT-23 75V 0.15A Diodes Rectif
BAV70 MDD 249,000 Switching SOT-23, 70V 0.25A
BAV70 HY Electronic (Cayman) Limited 150 SMD SWITCHING DIODE
BAV70 onsemi 8,425 DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3
BAV70 Panasonic 5,915 DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT23-3
BAV70 RFG Taiwan Semiconductor 6,043 DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23
BAV70,215 Nexperia 1,505,114 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23