MSC2X50SDA120J
Manufacturer Part Number:
MSC2X50SDA120J
Part of Description:
SIC SBD 1200 V 50 A DUAL ANTI-PA
Stock Condition:
20
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
50A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 µA @ 1200 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Speed :
No Recovery Time > 500mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.8 V @ 50 A