MSC2X100SDA120J
Manufacturer Part Number:
MSC2X100SDA120J
Part of Description:
SIC SBD 1200 V 100 A DUAL ISOTOP
Stock Condition:
12
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
100A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
400 µA @ 1200 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Speed :
No Recovery Time > 500mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.8 V @ 100 A