WNS40H100CBJ
Manufacturer Part Number:
WNS40H100CBJ
Manufacturer/Brand:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Part of Description:
DIODE ARRAY SCHOT 100V 20A D2PAK
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Product Category :
Diode Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
20A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 100 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
D2PAK
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
710 mV @ 20 A