V30100PW-M3/4W
- Manufacturer Part Number:
- V30100PW-M3/4W
- Manufacturer/Brand:
- Vishay General Semiconductor – Diodes Division
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO3PW
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Product Category :
- Diode Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 15A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 450 µA @ 100 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-3P-3 Full Pack
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-3PW
- Technology :
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 910 mV @ 15 A