SBRT10U50SP5-13D-52
Manufacturer Part Number:
SBRT10U50SP5-13D-52
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
Super Barrier Rectifier PDI5 T&R
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Single Diodes
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
10A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
300 µA @ 50 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
PowerDI™ 5
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
PowerDI™ 5
Technology :
Super Barrier
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
450 mV @ 10 A