PDUMH30HVATNET
- Manufacturer Part Number:
- PDUMH30HVATNET
- Manufacturer/Brand:
- Tripp Lite by Eaton
- Part of Description:
- PDU SWITCHED ATS 208V 240V 30A
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Tripp Lite by Eaton
- Product Category :
- Power Distribution, Surge Protectors
- AC Outlets :
- 19
- Approval Agency :
- NOM, UL
- Connector - AC Input :
- NEMA L6-30P (2)
- Connector - AC Output :
- IEC 320-C13 (16), C19 (2), NEMA L6-30R
- Cord Length :
- Current - Max :
- 30A
- Energy :
- Features :
- Load Meter
- Housing Material :
- Steel
- Media Lines Protected :
- Mounting Type :
- Rack, Horizontal
- Overload Protection :
- Circuit Breaker(s)
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- North America
- Type :
- PDU (Power Distribution Unit)
- Voltage - Input :
- 120V