MWSD1005C4N8STM81
Manufacturer Part Number:
MWSD1005C4N8STM81
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part of Description:
FIXED IND 4.8NH 1.2A 71MOHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
71mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
4.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±0.3nH
Type :
Drum Core, Wirewound
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD