XGL3512-621MEC
- Manufacturer Part Number:
- XGL3512-621MEC
- Manufacturer/Brand:
- COILCRAFT
- Part of Description:
- FIXED INDUCTOR 0.62UH SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- COILCRAFT
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 5.7A
- Current Rating (Amps) :
- 6 A
- DC Resistance (DCR) :
- 23.8mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 90MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance :
- 620 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%