VI-21B-MX-F1
Manufacturer Part Number:
VI-21B-MX-F1
Manufacturer/Brand:
Vicor
Part of Description:
DC DC CONVERTER 95V 75W
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
790mA
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Full Brick
Power (Watts) :
75 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
32V
Voltage - Input (Min) :
21V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
95V