1490T-38-B
Manufacturer Part Number:
1490T-38-B
Manufacturer/Brand:
RAF
Part of Description:
HEX SPACERPLAIN BRASS3/4 HEX X 1
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.469" (11.91mm)
Color :
Diameter - Inside :
0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside :
0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.469" (11.91mm)
Material :
Brass
Plating :
Product Status :
Active
Screw, Thread Size :
Threaded/Unthreaded :
Unthreaded
Type :
Hex Spacer
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    METRIC HANDLE FERRULESBLACK OXID
    METRIC HANDLE FERRULESPLAIN STAI
    METRIC HANDLE FERRULESPLAIN BRAS
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
1490 JKL Components Corporation 9,759 LAMP INCAN RT-3.25 MIN BAYO 3.2V
1490 CEC Industries 9,086 Box of 10 T3 1/4 M BAY 3.2V.16A