CDBZ320200-HF
Manufacturer Part Number:
CDBZ320200-HF
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 20A TO277
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Average Rectified (Io) :
20A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
930 mV @ 20 A