PM42S-180
Manufacturer Part Number:
PM42S-180
Part of Description:
FIXED IND 18UH 480MA 338MOHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current Rating (Amps) :
480 mA
DC Resistance (DCR) :
338mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
18 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD