PM1812-181J
Manufacturer Part Number:
PM1812-181J
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
FIXED IND 180UH 102MA 9.5OHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
102 mA
DC Resistance (DCR) :
9.5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
180 µH
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±5%
Type :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD