2211JA250151KCRSP
Manufacturer Part Number:
2211JA250151KCRSP
Manufacturer/Brand:
Knowles Syfer
Part of Description:
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 2211
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Safety
Capacitance :
150 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2211 (5728 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
X1, Y2
Size / Dimension :
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.100" (2.54mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
2211 Interlight 8,912 Replacement for Skil 2211 Replac
2211 Altech Corporation 9,201 FERRULE, INS, 10AWG, BLK, LONG,
2211 Elesa USA Corporation 100 B.193-FP, KNURLED KNOBS, BRASS B
2211 80/20 Inc. 5,217 80/20 DOOR SLIDE TRACK PROFILE
2211 Keystone Electronics Corp. 25,053 HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 3/4"
2211 Pololu Corporation 127 GEARMOTOR 3000 RPM 6V EXTD SHAFT
2211 BATTERY Interlight 5,930 Replacement for Nortel 2211 Batt
2211-05-301 Coto Technology 2,894 RELAY REED SPDT 250MA 5V