HLW20A1E250R0JE
- Manufacturer Part Number:
- HLW20A1E250R0JE
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Dale
- Part of Description:
- RES 250 OHM 5% 20W TUBULAR WW
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Vishay / Dale
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 20W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 250 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.000" L x 0.563" W (50.80mm x 14.29mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±30ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%