L148A68-8-12-2W
- Manufacturer Part Number:
- L148A68-8-12-2W
- Part of Description:
- DANTONA INDUSTRIES 14.8 VOLT 680
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacity :
- 6.8Ah
- Number of Cells :
- 8
- Size / Dimension :
- 2.80" L x 1.40" W x 2.70" H (71.1mm x 35.6mm x 68.6mm)
- Structure :
- Side to Side, 2 Rows x 4 Cells
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 14.8 V