28FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
- Manufacturer Part Number:
- 28FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
- Part of Description:
- CONN FFC BOTTOM 28POS 0.5MM R/A
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Actuator Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Bottom
- Contact Finish :
- Tin
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Height Above Board :
- 0.079" (2.00mm)
- Housing Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating :
- 50V