HFW20R-2STE1
- Manufacturer Part Number:
- HFW20R-2STE1
- Part of Description:
- CONN FFC FPC TOP 20POS 1MM R/A
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Top
- Contact Finish :
- Tin Alloy
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Height Above Board :
- 0.075" (1.90mm)
- Housing Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)
- Voltage Rating :
- 100V