HFW20R-2STE1MTLF
- Manufacturer Part Number:
- HFW20R-2STE1MTLF
- Part of Description:
- CONN FFC FPC TOP 20POS 1MM R/A
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Cable End Type :
- Straight or Tapered
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Top
- Contact Finish :
- Tin
- Features :
- Solder Retention
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Flat Flex Type :
- FFC, FPC
- Height Above Board :
- 0.122" (3.10mm)
- Housing Material :
- Thermoplastic, Glass Filled
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage Rating :
- 50V