FDV18-187Q
Manufacturer Part Number:
FDV18-187Q
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
FEMALE DISCONNECT VINYL INS
Stock Condition:
278
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
3M
Product Category :
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Color :
Red
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Brass
Features :
Butted Seam
Gender :
Female
Insulation :
Non-Mating End Insulated
Length - Overall :
0.780" (19.81mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Tab Length :
Tab Thickness :
0.020" (0.51mm)
Tab Width :
0.187" (4.75mm)