DNFR14-250B-C
- Manufacturer Part Number:
- DNFR14-250B-C
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
- Color :
- Blue
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Material :
- Brass
- Features :
- Gender :
- Female
- Insulation :
- Fully Insulated
- Length - Overall :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line), Right Angle
- Product Status :
- Obsolete
- Tab Length :
- Tab Thickness :
- 0.032" (0.81mm)
- Tab Width :
- 0.250" (6.35mm)