BSCH000603031N8S00
Manufacturer Part Number:
BSCH000603031N8S00
Manufacturer/Brand:
YAGEO Group
Part of Description:
FIXED IND 1.8NH 390MA 160MOHM SM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
YAGEO Group
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
390 mA
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
1.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±0.3nH
Type :
Multilayer
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD