CM7060M132R-10
- Manufacturer Part Number:
- CM7060M132R-10
- Manufacturer/Brand:
- Laird - Performance Materials
- Part of Description:
- CMC 2.5A 2LN 1.3KOHM SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 2.5A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 25mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Power Line
- Height (Max) :
- 0.150" (3.80mm)
- Impedance @ Frequency :
- 1.3 kOhms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Horizontal, 4 PC Pad
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 80V