42400-4-MW
- Manufacturer Part Number:
- 42400-4-MW
- Manufacturer/Brand:
- O.C. White Co.
- Part of Description:
- LAMP MAGNIFIER 4 DIOPTER CLAMP
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- O.C. White Co.
- Product Category :
- Lamps - Magnifying, Task
- Arm :
- 43.00" (1092.2mm)
- Bulb :
- LED, White
- Color :
- White
- Cord Length :
- Lamp/Magnifier Type :
- Lamp, Magnifier
- Lens Style/Size :
- 4 Diopter (2x), 6.00" (152.40mm) Diameter
- Mounting Type :
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 100 ~ 240V
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 4240 | Keystone Electronics Corp. | 5,153 | BREADBOARD P PATTERN .042 DIA |
| 4240 ALTERNATOR | Interlight | 9,707 | Replacement for John Deere 4240 |
| 4240 STARTER | Interlight | 8,083 | Replacement for John Deere 4240 |
| 4240 YEAR 1978 ALTERNATOR | Interlight | 9,978 | Replacement for John Deere 4240 |
| 4240 YEAR 1979 STARTER | Interlight | 7,616 | Replacement for John Deere 4240 |
| 4240 YEAR 1981 ALTERNATOR | Interlight | 6,123 | Replacement for John Deere 4240 |
| 4240 YEAR 1982 STARTER | Interlight | 6,347 | Replacement for John Deere 4240 |
| 4240-50 | Pomona Electronics | 1 | CONN TERMINATOR PLUG N 50OHM |
| 4240-75 | Pomona Electronics | 6,186 | CONN TERMINATOR PLUG N 75OHM |