561R10TSQ30
Manufacturer Part Number:
561R10TSQ30
Manufacturer/Brand:
Vishay BC Components
Part of Description:
CAP CER 30PF 1KV U2J RADIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Vishay BC Components
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
30 pF
Failure Rate :
Features :
Low Dissipation Factor
Height - Seated (Max) :
0.429" (10.90mm)
Lead Spacing :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.290" Dia (7.37mm)
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)