GRT3195C2A223JA02D
Manufacturer Part Number:
GRT3195C2A223JA02D
Part of Description:
CAP CER 0.022UF 100V C0G 1206
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.022 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V