S472K69Y5PP63K7R
Manufacturer Part Number:
S472K69Y5PP63K7R
Manufacturer/Brand:
Vishay BC Components
Part of Description:
CAP CER 4700PF 2KV Y5P RADIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Vishay BC Components
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4700 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
Y5P (B)
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)