83CNQ080S2
Manufacturer Part Number:
83CNQ080S2
Manufacturer/Brand:
SMC Diode Solutions
Part of Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V PRM2
Stock Condition:
709
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
80A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1.5 mA @ 80 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
PRM2
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
PRM2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 80 A
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMA
    TVS DIODE 5VWM 17.5VC SOT23-6
    TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
    TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
    7V/12V TVS,PACKAGE SOT-23, TVS A
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
83CNQ080 SMC Diode Solutions 36 DIODE SCHOTTKY 80V 40A PRM2