83CNQ100ASM
Manufacturer Part Number:
83CNQ100ASM
Manufacturer/Brand:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part of Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D618SM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
40A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1.5 mA @ 100 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
D-61-8-SM
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
D-61-8-SM
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 80 A