BTB10-800BWRG
- Manufacturer Part Number:
- BTB10-800BWRG
- Part of Description:
- TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 50 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 50 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 100A, 105A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 10 A
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Product Status :
- Active
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.3 V
- Voltage - Off State :
- 800 V