MNHU10-250DFIK
Manufacturer Part Number:
MNHU10-250DFIK
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
3M
Product Category :
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Color :
Yellow
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Brass
Features :
Butted Seam
Gender :
Female
Insulation :
Fully Insulated Heat Shrink
Length - Overall :
1.200" (30.48mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Tab Length :
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.250" (6.35mm)