77F101J-TR-RC
- Manufacturer Part Number:
- 77F101J-TR-RC
- Part of Description:
- FIXED IND 100UH 275MA 2.5 OHM TH
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Current Rating (Amps) :
- 275 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 2.5Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 4.8MHz
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 2.52 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Q @ Freq :
- 30 @ 2.52MHz
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±5%