77F121J-TR-RC
- Manufacturer Part Number:
- 77F121J-TR-RC
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 120UH 185MA 3 OHM TH
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 185 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 3Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 3.8MHz
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 120 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 796 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 60 @ 796kHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±5%