77F100K-TR-RC
- Manufacturer Part Number:
- 77F100K-TR-RC
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 500MA 650 MOHM TH
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 650mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 40MHz
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 7.96 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 85 @ 7.96MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%
- Type :
- Drum Core, Wirewound
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 77F100K | Bourns, Inc. | 8,027 | FIXED IND 10UH 500MA 580 MOHM TH |