VUO82-14NO7
Manufacturer Part Number:
VUO82-14NO7
Part of Description:
BRIDGE RECT 3P 1.4KV 88A PWS-D
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Average Rectified (Io) :
88 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
300 µA @ 1400 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.6 V @ 150 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.4 kV
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'