VUO80-14NO1
Manufacturer Part Number:
VUO80-14NO1
Part of Description:
BRIDGE RECT 3P 1.4KV 82A V1-A
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Average Rectified (Io) :
82 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
40 µA @ 1400 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.14 V @ 30 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.4 kV
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'