VUO80-12NO1
Manufacturer Part Number:
VUO80-12NO1
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
BRIDGE RECT 3P 1.2KV 82A V1-A
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Bridge Rectifiers
Current - Average Rectified (Io) :
82 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
40 µA @ 1200 V
Diode Type :
Three Phase
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
V1-A
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
V1-A
Technology :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.14 V @ 30 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.2 kV
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'