SDT30A100CT
Manufacturer Part Number:
SDT30A100CT
Part of Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 15A TO220AB
Stock Condition:
795
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
15A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-220-3
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-220-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
730 mV @ 15 A