SDT30150GCTSP
Manufacturer Part Number:
SDT30150GCTSP
Part of Description:
TRENCH SCHOTTKY RECTIFIER GEN II
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
15A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
8 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
ITO220AB (Type WX2)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
880 mV @ 15 A